Brilliant
Dentistry

Montreal/Kanada merkezli CAMcube, dental profesyonelleri ortak bir platforma bağlamakta ve onlara tam entegre teşhis, tasarım ve üretim araç setleri sağlayarak diş hekimliği uygulamalarını değiştirmektedir. Bu yapı, tedavi kalitesi ile birlikte operasyonel verimliliği arttırırken, dental kliniklerin dijital dünyaya kolay bir giriş yapmasını sağlamaktadır.

Platform

PATENTLİ DENTAL PLATFORMUMUZLA DENTAL PROFESYONELLERE İŞ HUZURU GETİRİYORUZ

CAMcube Platformu doğru bilgileri, doğru kişilere doğru zamanda iletir. Yazılım, ekipman, iş akışları ve materyalleri entegre eden CAMcube Platformu sayesinde klinikler ve dijital CAMcube laboratuvarları daha verimli ve kaliteli tedaviler için sorunsuz bir şekilde işbirliği yapabilmektedir.

Paketler

A – BAŞLANGIÇ KLİNİK PAKETİ

Paket A'da CAMcube BOX ve İntraoral Tarayıcı yanında gülümseme-tasarımı araçları bulunur. Dental kliniklerin aşağıdakiler dahil olmak üzere CAMcube dijital laboratuvarlarına (IPP) doğrudan erişmesini sağlar:

  • İmplant planlama ve cerrahi-rehber tasarımı
  • Sabit restorasyonların, kısmi ve tam protezlerin kapsamlı tasarım yetenekleri
  • Simantasyona hazır dental protezlerinin komple üretimi

B – GENİŞLETİLMİŞ KLİNİK PAKETİ

Paket B, CAMcube dijital laboratuvarlarına (IPP) tam erişim sağlarken, dental klinik içinde geçici protezlerin ve basit restorasyonların üretimini mümkün kılar ve klinisyenlerin hastaların ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vermesine olanak tanır. Paket B içinde Paket A'dan fazla olarak M10 yada M20 klinik-içi kazıma makinasını bulunmaktadır.

KLİNİK TEDAVİ SAĞLAYICI ENTEGRE PROTEZ SAĞLAYICI PROSTHETIC CASE ENTRY CAMCUBE BOX CBCT SCAN SMILE CAPTURE INTRAORAL SCAN SHADE CAPTURE CHAIRSIDE FABRICATION ? PLANNING AND DESIGN CAM PROCESSING CHAIRSIDE FABRICATION YES NO MODEL FABRICATION SUBSTRUCTURE FABRICATION FINISHING AND SHIPPING
x

Prosthetic case entry

Patient information are entered only once into CAMcube Platform, then automatically transferred into acquisition and diagnostic devices through the CAMcube Box.

x

CAMcube box

The CAMcube Box handles the connectivity amongst all CAMcube diagnostic devices, enables clinical care provider to monitor cases, share data, and communicate with the Integrated Prosthetic Provider.

x

CBCT scan

For implant-borne cases, 3D bone data can be transferred through the CAMcube Box for integrated implant planning and prosthesis design.

x

Smile capture

Using facial pictures, CAMcube Smile Design software enables patients to preview and validate their post-treatment smile. This information is transferred to the Integrated Prosthetic Provider in order to improve the overall prosthetic design, and ensure that the patient’s expectations are met.

x

Intraoral scan

Fully integrated to CAMcube’s dental Platform, the S10 Intraoral Scanner performs fast and accurate intraoral scans in powder-free color mode. Its compact handpiece allows outstanding scanning accessibility in restricted areas of the mouth.

x

Shade capture

Under development

x

Chairside fabrication?

Depending on the complexity of the case and on the availability of the M10 Chairside Mill at the clinic, CAMcube Platform will channel the fabrication process and location.

x

Chairside fabrication

For single full contours and implant-borne restorations as well as temporaries, design and fabrication files are prepared by the Integrated Prosthetic Provider, then sent to the clinic through the CAMcube Box. The M10 mills sintered zirconia or crystallized glass ceramic in a one-step process.

x

Planning and design

For all cases, the Integrated Prosthetic Provider takes care of designing the prosthesis. For implant cases, planning and surgical guide design is integrated into the process.

x

CAM processing

The IPP prepares milling and printing files for all cases, including those who will be fabricated chairside.

x

Model fabrication

A broad range of models are offered by the IPP, including:

  • milled or printed
  • quadrants or full arch
  • articulated or not
  • with removable colored dies
x

Substructure fabrication

With CAMcube’s M30 proprietary mill, the IPP can handle the fabrication of a full range of highly aesthetic tooth-borne and implant-borne restorations in a wide variety of materials. The CAMcube Platform, thanks to a product lifecycle management (PLM) approach, ensures accurate and constant quality by controlling each step of the process.

x

Finishing and shipping

Through the CAMcube Platform, finished restorations are paired up with digital models. Fit and adjustments are taken care of by the IPP before shipping to Clinical Care Provider.

KAYNAKLAR

DİAGNOSTİK ARAÇLAR

HASTA MERKEZLİ YAKLAŞIM

CAMcube Platformuna tamamen entegre olan VIRTUO VIVO™ İntraoral Tarayıcı, pudrasız ve renkli olarak hızlı ve hassas ağız içi taramalar gerçekleştirir. 120 gr'lık kompakt piyasemen, ağzın sınırlı alanlarında olağanüstü tarama erişilebilirliği sağlar.

Ağız-içi fotoğrafçılık için pakette gelen Gülümseme Tasarımı araçları ise hastaların tedavi-önizlemesini sağlar. Bu fotoğrafik veriler, protezin 2B/3B CAD tasarımını iyileştirmek ve hastanın beklentilerinin karşılanmasını sağlamak CAMcube dijital laboratuvarlarına aktarılır.

M10 KLİNİK TİP KAZIYICI

TEK RANDEVU, TEK ADIMDA BİTİM

M10 klinik-içi kazıyıcı, dental seramikler ve frezeleme proseslerindeki en son gelişmeleri entegre eder. Tamamen sinterlenmiş zirkonya ve kristalize cam-seramikleri ve hibrit-seramikleri frezeler; böylece tek adımda yüksek estetik restorasyonlar sunar. Tek implant kaynaklı restorasyonlar da desteklenir.

M10, CAMcube Platformu'na bağlıdır ve Platform ile yönetilir. Restorasyon tasarımları klinisyen tarafından onaylandıktan sonra ve kazıma (CAM) dosyaları CAMcube dijital laboratuvarı (IPP) tarafından hesaplanıp Platform vasıtası ile makinaya otomatikman ulaştırılır. Klinik içindeki operatöre kalan tek işlem ise makinanın üzerindeki "play" butonuna basmaktır. M10 makinası CAMcube mühendislik ekibi tarafından CAMcube tesislerinde üretilmektedir.

M20 KLİNİK TİP KAZIYICI

KLİNİK İÇİNDE MİKRO-LABORATUVAR

Klinik içinde üniversal 98 mm’lik diskleri işlemek ve uzun köprüler üretmek için 5-eksenli bir dental CNC çözümüdür. Sulu ya da kuru modda çalışabilen M20 makinası dental klinik içinde bir mikro-laboratuvar gibi çalışır; zirkonya, cam-seramik, titanyum, mum, PEEK gibi malzemeleri işleyebilir.Yeni nesil progresif zirkonya materyalleri sayesinde ile basit tek kronlardan komplike full-mouth köprülere kadar birçok değişik tipte endikasyonu kapsamaktadır. M20 makinası CAMcube Platformuna bağlıdır ve yazılımları da dahil olmak üzere CAMcube mühendislik ekibi tarafından CAMcube tesislerinde üretilmektedir. M20 ile kliniğinizde dijital üretimi CAMcube yardımı ile kolayca başlatmanın bir kaç yolu mevcuttur. Detaylara download bölümünden erişebilirsiniz.

KLİNİK TİP 3D-PRINTER SETİ

PRINTER + SHAKER + FLASHBOX

Dijitalleşen dental klinikler içinde başta geçici restorasyonlar olmak üzere ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak üzere Camcube tam ve eksiksiz bir katmanlı-imalat (Additive Manufacturing) çözümünü sunar: 3D-Printer setinde üretim öncesinde reçinelerin homojen karışımını sağlayan Shaker, üretim sonrasında üretilen parçaların tam solidifikasyonunu sağlayan FlashBox bulunmaktadır. Printer içinde CAMcube’nin onayladığı bütün açık-sistem reçineler kullanılabilir.

CAMcube Platformuna bağlı klinikler 3D-Printer’ın çalışması için gerekli CAM dosyasını CAMcube dijital laboratuvarlarından (IPP) basit ve kolay bir şekilde temin edebilirler. Ayrıca 3D-Printer seti olmayan kliniklere CAMcube dijital laboratuvarları ücretsiz 3D-Printer seti sağlayabilmektedir. Detaylara download bölümünden erişebilirsiniz.

M30 LAB KAZIYICISI

KANITLANMIŞ PROTETİK ÇÖZÜMLER

M30, dijital CAMcube laboratuvarlarının (IPP) ayrılmaz bir parçasıdır. Tek parça (monoblok) demir-döküm gövdesi, 6-eksenli absolute multi-turn servo-motor yapısı, 3.6 kW'lık spindle gücü ile dental CAD/CAM dünyasının en büyük güçlerinden birisidir. Bu premium freze makinesi, hassasiyet ve tekrarlanabilirliğin zorunlu olduğu implantoloji vakaları için tasarlanmıştır. Disk, küboid blok, bar formundaki CoCr, titanyum, tam-sinterize zirkonya, cam-seramikler, PEEK, polimerler ve daha bir çok popüler dental materyaller ve geometriler ıslak veya kuru modda işlenebilir. Diğer tüm CAMcube makinaları gibi M30 da CAMcube Platformuna bağlıdır ve yazılımları da dahil olmak üzere CAMcube mühendislik ekibi tarafından CAMcube tesislerinde üretilmektedir.

MATERYALLER VE SARFLAR

YÜKSEK-ESTETİKTEN KOMPLEKS RESTORASYONLARA KADAR

CAMcube, çoğu klinik endikasyon için uygun geniş bir sertifikalı dental materyal portföyü sunar: zirkonya, CoCr, titanyum, hibrit-seramikler, PEEK ve diğer polimerler.

Yeni nesil progresif zirkonya olan Kuraray Noritake KATANA™ YML ile uzun köprülerden anterior laminat venerlere kadar bir çok restorasyon güvenle üretilebilir ve simante edilebilir.

İŞ ORTAKLIĞI

CAMCUBE'NİN TÜRKİYE'DEKİ DİJİTAL LABORATUVARLARI

CAMcube'nin Türkiye'deki dijital laboratuvarları sabit protezlerden parsiyel/total hareketli protezlere kadar bir çok endikasyonu dijital olarak üretebilmektedir. Bunun için dijital üretim süreçlerinde çeşitli tiplerde katmanlı-imalat (additive manufacturing) ve talaşlı-imalat (subtractive manufacturing) teknolojilerinden faydalanılmakta ve Ar-Ge süreçleri de sürekli geliştirilmektedir. İstanbul, İzmir, Antalya'daki dijital laboratuvarlarımız ve Kayseri'deki partner laboratuvarımız hakkında detaylar için haritaya tıklayınız.

CAD/CAM BİLGİ VE AĞINI YÜKSELTMEK İÇİN CAMCUBE'E KATILIN

CAMcube olarak dijitalleşmek isteyen üretim-merkezlerini ve dental CAD/CAM distribütörlerini dünya çapındaki ağına katılmaya davet ediyoruz. Bu eşsiz fırsat, yeni katılımcı işletmeleri bir sonraki dijital diş hekimliği seviyesine getirmek üzere planlanmıştır.

Ortaklık teklifimizin temeli üç sütun üzerine kurulmuştur:

  • Güçlü bir Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) yazılım platformu ile ürün, süreç ve üretim kaynaklarının yönetimi
  • CAMcube’ün kanıtlanmış CAD/CAM ekipman ve malzemelerini diş klinikleri ve laboratuvarlarına Katma-Değerli-Satıcı (VAR) olarak satmak
  • Dijital-dental-laboratuvar (IPP) olarak yüksek verimli bir planlama, tasarım ve üretim operasyonu yürütmek